"Az erdő közepes-alacsony növekedésű, a felső lombkoronaszint általában nem nyúlik 12-15 méter fölé. Záródása hiányos, sok fényt továbbenged az alsóbb lombszintekre.
A tatárjuharos lösztölgyest eredeti állapotában ligetes tájként, erdőkkel, cserjésekkel, és félszáraz vagy száraz löszgyepekkel mozaikos erdőssztyeppként kell elképzelnünk. A fák lombkoronaszintje kettős, alatta erős cserjeszint található, de a gyepszint borítottsága is jelentős.
Az alsó lombkoronaszint magassága 10 méter körüli, borítása jelentős, de még mindig nem árnyal annyira, hogy a cserjeszint dús fejlődését korlátozza.
[A cserjeszint] Borítása jelentős, 50 és 80% között változik. Két összemosódó szintjét különböztethetjük meg. A magasabb, erdőbelseji, illetve erdőszegélyi cserjés lombozata 2-5 méter magasságig nyúlik fel (...)"
Tatárjuharos lösztölgyes Albertirsa mellett
2012.05.03. 21:04 | H2T | Szólj hozzá!
Címkék: tájkép 2012 Gödöllői-dombság
A bejegyzés trackback címe:
https://erdokerulo.blog.hu/api/trackback/id/tr124487166
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
Utolsó kommentek